PIERWSZE KROKI:

Witaj drogi widzu, nasz portal staraliśmy się stworzyć jak najatrakcyjniej, ale również w sposób intuicyjny i przystępny. Bardzo jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej zanim zaczniecie zwiedzanie Świata Ciszy, to zapraszamy. Po lewej stronie gdzie już trafiliście znajduje się menu wysuwane z kategoriami „O nas”, gdzie opowiemy trochę o naszej historii, planach i celach. Następnie „Pierwsze kroki”, które właśnie oglądacie i „Kontakt” – zachęcamy Was Kochani do kontaktu na wszystkie możliwe sposoby: e-mail, przez kamerkę, skype, oovoo, jak dla Was będzie najwygodniej. Chcemy się od Was dowiedzieć co zmienić, o czym pisać, co Was interesuje. Bo przecież robimy Świat Ciszy dla WAS!

Na górze strony są kategorie Wydarzenia, Praca, Sport, Edukacja, Historia, Kultura.

WYDARZENIA - Lubimy być na bieżąco, śledzić wszystkie nowinki, najnowsze informacje i wiedzieć co jest na czasie. Z wielką nadzieją, że zainteresuje to również Was, czytelników, w tym dziale przekazujemy Wam najświeższe newsy ze świata.

PRACA – W tym dziale będziemy poruszali sprawy związane z poszukiwaniem pracy, ofertami pracy, będziemy wspólnie z ZG PZG, działali na rzecz podnoszeniu świadomości o bardzo słabej sytuacji zatrudnieniowej osób niesłyszących i słabosłyszących. Ale ważne jest również, to żebyście znali swoje prawa, żebyście wiedzieli co Wam się należy, a o co warto poprosić. Chcemy w tym dziale pokazywać w jaki sposób możecie założyć własną działalność, jak znaleźć pracę, jak rozliczyć podatki. Bardzo fajnym pomysłem będzie przedstawienie osób niesłyszących i słabosłyszących, które podjęły satysfakcjonującą pracę. Które opowiedzą jaką drogę musiały przejść, żeby cieszyć się z pracy.

SPORT – jak wszyscy wiemy, sport w życiu osób niesłyszących gra bardzo dużą rolę, również dla nas jest to bardzo ważny dział. Będziemy w nim umieszczać informacje o wydarzeniach związanych ze sportem głuchych, kalendarium imprez w Polsce, Europie i na świecie. Ale co chyba najciekawsze, to relacje z zawodów, meczy i turniejów. Chcemy być blisko, rozmawiać z zawodnikami, trenerami, zwycięzcami i przegranymi.

Edukacja – bardzo ważny dział, który jest dla nas podstawą tworzenia Świat Ciszy. Cały portal istnieje po to, żeby dawać Wam wiedzę – tak bardzo potrzebną w tych czasach każdemu człowiekowi. Chcemy żeby dział ten zawierał informacje o edukacji dzieci i młodzieży głuchej w Polsce. Chcemy dawać możliwość podnoszenia wiedzy, przez różnego rodzaju filmy edukacyjne. Temat jest bardzo szeroki, ale jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni. Przecież wiedzy nam nikt nie zabierze, a kształtuje całe środowisko. Wszystko w Waszych rękach!

Historia – żaden inny dział tak dobrze nie wzbudza tożsamości i chęci przynależności, jak właśnie historia. Będziemy skupiać się na historii głuchych, na historii poszczególnych postaci, miejsc, wydarzeń ważnych dla naszego środowiska. Bardzo ważnym aspektem będą rozmowy z Wami z osobami, które mogą opowiedzieć ciekawą historię i swoją postawą być wzorem i autorytetem dla innych niesłyszących.

KULTURA – stawiamy na pokazanie kultury głuchych, opowiedzenie o niej. Zdajemy sobie sprawę, że temat jest dość trudny i delikatny, ale trzeba śmiało o tym porozmawiać. Chcemy pokazywać artystów, ich dzieła ich twórczość. Nie zamykamy się na sztukę i kulturę głuchych, bo sztuka nie zna granic, wymyka się stereotypom. Naszym celem jest, abyśmy wszyscy razem spotkali się w galerii, teatrze, wernisażu i raz spędzali czas na sztuce przygotowanej przez głuchych, a raz przez słyszących. Razem możemy tworzyć coś nowego, poznawać się i wyznaczać nowe kierunki.