Zespół redakcyjny w projekcie „Świat Ciszy TV – edukacja” składa się z profesjonalistów, praktyków i pasjonatów. Obecnie tworzy go osiem osób. Liczymy, że wkrótce dołączy do nas więcej osób, może będziesz to Ty?

 

Agnieszka Grabowska

Koordynator projektu

Pracuje w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Głuchych. Koordynuje projekty międzynarodowe i lokalne z zakresu edukacji pozaformalnej, podnoszenia kompetencji zawodowych i społecznych dla młodzieży. Redaktor prowadząca kwartalnika Świat Ciszy. Interesuje się nowymi metodami w edukacji i kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Wielbicielka kryminałów.

Tomasz Tomaszewski

Koordynator projektu

Od 2012r. pracuje w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Głuchych. Konsultant ds. technicznych w projektach. Operator kamery i montażysta. W swojej pracy przywiązuje dużą uwagę do szczegółów i relacji międzyludzkich. Odpowiedzialny za kontakt z klientem. Prywatnie ojciec, instruktor samoobrony i miłośnik sportów walki.

Anna Hummel

Ekspert ds. języka polskiego

od 11 lat pracuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie przy ulicy Łuckiej. Nauczycielka języka polskiego i opiekunka Koła Głuchego Tłumacza dla uczniów. W szkole i poza nią zajmuje się tłumaczeniem pomiędzy językiem polskim i PJM. Zasiada w Zarządzie Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Uwielbia czytać książki, grać w gry planszowe i szyć na maszynie.

Renata Świderska

Tłumacz i konsultant ds. polskiego języka migowego

Od 5 lat członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Tłumacz PJM i IS na różnych wydarzeniach. Trener z zakresu translatoryki. Obecnie interesuje się zagadnieniami związanymi z pracą głuchego tłumacza w Polsce i na świecie. Prywatnie zafascynowana fotografią i językiem rosyjskim.

Konrad Kozłowski

Prezenter

Pochodzi z Warszawy. Głuchy, od urodzenia żyje w świecie ciszy i kulturze Głuchych. To czyni go innym. Jest z tego dumny. Kocha pracować z ludźmi. Interesuje się problematyką Głuchych, językiem migowym i kulturą Głuchych. Lubi pracować w charakterze tłumacza języka migowego i reżysera filmowego. Obecnie pracuje jako animator. Równocześnie studiuje na pierwszym roku na APS.

Michał Bernard Łach

Tłumacz i konsultant ds. polskiego języka migowego

Członek zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, lektor polskiego języka migowego we współpracy z firmą EduPJM, uczestnik wielu szkoleń i konferencji związanych z tłumaczeniem języka migowego i lingwistyką migową organizowanych przez STPJM, efsli i innych organizacji pozarządowych. Interesuje się psychologią społeczną, lingwistyką migową, glottodydaktyką migową. Zapalony rolkarz i fotograf-amator.

Zuzanna Szymańska

Prezenter

Studentka  Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy na  studiach magisterskich. Pracuje  w Polskim Związku Głuchych w Bydgoszczy gdzie zajmuje  się kręceniem i montowaniem vlogów na różnie tematy w polskim języku migowym. Uwielbia czytać  książki i uprawiać  sport.

Artur Werbel

Prezenter

Pochodzi z pięknej Głuchej rodziny. Od urodzenia wychowywany we Wrocławiu, w świecie Głuchych i w Kulturze Głuchych. Bardzo lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, wspiera młodych ludzi w sytuacjach kryzysowych. Wyjeżdżał na obozy dla młodzieży jako wychowawca. Pasjonuje się pracą operatora i tłumacza polskiego języka migowego. Pragnie zbierać nowe doświadczenia i stale zwiększać swoje umiejętności, aby być lepszym w tym co robi.