Cmentarze dla zwierząt fanaberia czy realna potrzeba?

Odsłony: 256

Pobierz quiz w formie aktywnego pliku pdf

W Polsce żyje około 7 mln psów i kotów. Ich liczba wciąż wzrasta, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na posiadanie czworonoga. Mało kto jednak zastanawia się, jak postąpi, kiedy nadejdzie kres życia pupila.

W momencie śmierci pupila właściciele psów i kotów są postawieni w beznadziejnej sytuacji – muszą oddać ciała ulubieńców do utylizacji razem z odpadami medycznymi i przemysłowymi, co oznacza wyrzucenie zwierzęcia do worka na śmieci, a następnie do śmieciarki. Wszystkiemu winne są ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach oraz rozporządzenie ministra rolnictwa, nakazujące utylizację martwych zwierząt.

Kołem ratunkowym w sytuacji, gdy chcemy godnie pożegnać swojego pupila, staje się cmentarz dla zwierząt domowych. Jest to jednak nadal nowość w naszym kraju, którą część społeczeństwa uznaje za fanaberię bogatych snobów.

Pogrzebanie psa lub kota w swoim ogrodzie to najlepsze z dotychczas możliwych wyjść – najtańsze i humanitarne. Utylizacja jest dla właścicieli zwierzaków koszmarem, natomiast zwierzęcych cmentarzy nie tylko jest mało, ale również nie należą one do tanich. Posiadacze zwierząt domowych wciąż mają nadzieję na szybką zmianę bezsensownego prawa i umożliwienie im godnego pożegnania swoich życiowych towarzyszy.

Źródło tekstu: educover.pl | 15.10.2015 |
Autor: Natalia Basińska
Oryginalny tytuł: "Cmentarze dla zwierząt – fanaberia czy realna potrzeba?"

Quiz

Dodaj komentarz

Opublikuj komentarz jako gość

0
warunki korzystania.

Komentarze