Rak piersi nie ma metryki

Pobierz quiz w formie aktywnego pliku pdf 

„Rak piersi nie ma metryki” - kobiety, bądźcie czujne i badajcie się co miesiąc!
Medycyna dysponuje dzisiaj szeregiem metod, dzięki którym może leczyć raka piersi. Niestety profilaktyka tej choroby wciąż pozostawia wiele do życzenia, a na efekty decydujący wpływ ma wykrycie zmiany na wczesnym etapie. Samobadanie metodą termografii kontaktowej odgrywa w tym procesie niezwykle ważną rolę, bowiem pozwala zarejestrować już 3 mm zmianę. Pomaga też wypracować nawyk regularności i wpisuje się doskonale w program wzmożonej czujności   onkologicznej, w której łączenie kilku metod może przynieść szereg ważnych informacji. Niektórym z nich można nadać status ratujących życie.
Polki są doskonale zorganizowane, potrafią perfekcyjnie wywiązywać się z wielu aktywności zawodowych i rodzinnych, a tak trudno im zatroszczyć się o siebie np. o nadanie samobadaniom piersi regularnego, comiesięcznego rytmu. To bardzo ważne, bo jak podkreśla dr n. med. Jakub Rzepka każda kobieta, która ukończyła 20 lat, jest w grupie średniego ryzyka zachorowania. Naturalne jest to, że boimy się tego, czego nie znamy. Może w mediach było dużo kampanii, które nie straszyły, a za delikatnie informowały, że rak to nie wyrok, tylko musimy zlokalizować jego obecność w możliwie najwcześniejszym stadium i szybko ukierunkować niezbędne działania. Poza czerniakiem, nie ma drugiego takiego nowotworu, wokół którego tyle się dzieje w medycynie. To powinno być najskuteczniejszą motywacją do świadomego dbania o siebie.


Źródło: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/107354,38,raport-rak-piersi-nie-ma-metryki-kobiety-badzcie-czujne-i-badajcie-sie-co-miesiac!

Quiz

Dodaj komentarz

Opublikuj komentarz jako gość

0
warunki korzystania.

Komentarze